Skulptūra po Žvėryno tiltu „Laivas–Pusmėnulis“

Skulptūra yra modernistinė, kuri atspindi šiuolaikinį meną.   Pusmėnulis – dažnas LDK didikų herbinis ženklas, nurodantis kitokią „prigimtį“, dangiškąją priklausomybę, tad tai yra sąsaja su ne tik Naujausių laikų, tačiau ir ankstesnių laikotarpių Lietuvos istorija.

„Laivas–Pusmėnulis“ – tai menininko Kunoto Vildžiūno projekto „Vilniaus ženklai“ dalis. Projektas apima iš viso šešias skulptūras po skirtingais Vilniaus tiltais. Projektas taip pat yra įtrauktas į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio paminėjimo renginių programą. Skulptūrų formos – universalių simbolių, ypač suklestėjusių baroko epochoje, interpretacija. Pasak kūrėjų, per Vilniaus istorinį kultūrinį paveldą, barokinius XVII a. Vilniaus spaudinius – emblemas, plieniniai ženklai naujai žvelgia į visos Lietuvos istoriją, įprasmina mūsų tautos, valstybės praeitį, dabartį ir ateitį.

Skulptūra norima sujungti Lietuvos istorijos skirtingus laikotarpius, parodyti tautos pilietiškumą. Pilietinės Tautos laivas, jungiantis visus istorinius laikus, suteikiantis tęstinumo ir atsinaujinimo viltį. Pusmėnulis – dažnas LDK didikų herbinis ženklas, nurodantis kitokią „prigimtį“, dangiškąją priklausomybę. Skulptūros ilgis – 20 metrų. Žvėryno tiltas papuoštas skulptūra „Laivas-pusmėnulis“. Anot projekto organizatorių, tai „Pilietinės Tautos laivas, jungiantis visus istorinius laikus“. Skulptorius Kunotas Vildžiūnas, 2010 metais.

Informaciją parengė:

Rima Ciprisevičienė

Informaciniai šaltiniai:

  1. Vilniaus tiltus papuoš plieninės skulptūros,

Leave a Reply