Apie projektą

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka laimėjo Kultūros tarybos skelbtą konkursą ir įgyvendino pirmąjį iš trijų numatomų projekto „VilniusGO“ etapą. Jo metu buvo sukurta mobilioji aplikacija, kuri supažindina su daugiau nei 100 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų.

2017 m. vasario – 2018 m. gruodžio mėnesiais buvo įvykdyti antrasis ir trečiasis projekto etapai, kurių metu programėlė pasipildė dar 400 įdomių objektų. Mobiliojoje aplikacijoje  įdiegta papildomų funkcijų, ji veikia ne tik su Android, bet ir  su iOS sistema.

Šimtmečiais buvęs Lietuvos valstybės sostine ir politinės galios centru dideliuose Rytų Europos plotuose, Vilniaus miestas šiandien yra savitas muziejus po atviru dangumi. Eidami bet kuria miesto gatve nerasime nei vieno pastato, nei vienos kertelės, kuri nebūtų buvusi vienų ar kitų įvykių liudininke. Nors daugelis pagrindinių objektų yra puikiai matomi ir lengvai pastebimi ne tik turistams atvykusiems iš svečių šalių, bet ir eiliniams vilniečiams, visgi nemažai vienokią ar kitokią reikšmę miesto ir valstybės gyvenimui turėjusių objektų lieka pamiršti ar nežinomi. Todėl programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Ji leidžia pasiekti  informaciją apie objektus bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje bei padeda sutaupyti vartotojų laiką ieškant informacijos internete ar bibliotekoje.