Paminklas krepšiniui

2007 m. išlydint šalies rinktinę į Ispanijoje vyksiantį Europos krepšinio čempionatą, šalia „Siemens“ arenos atidengtas paminklas krepšiniui. Skulptoriaus Tado Gutausko sukurta 5,7 metrų aukščio ir 30 tonų kompozicija simbolizuoja krepšinio kamuolį laikančią ranką. Ant skulptūros iškaltos 37 iškiliausių Lietuvos krepšininkų ir trenerių pavardės. Šią kompoziciją sudaro ant penkių granito luitų iškeltas nerūdijančio plieno veidrodinis rutulys. Skulptūros Lietuvos krepšiniui postamente yra įmūryta kapsulė su garsiausių Lietuvos krepšininkų, trenerių vardais, taip pat krepšinio kamuolys.

Iki 2007 liepos pirmos dienos krepšinio aistruoliai galėjo balsuoti už jų pagarbą ir įvertinimą pelniusius Lietuvos krepšininkus, krepšininkes ir trenerius, kurių pavardės bus iškaltos skulptūroje krepšiniui.

Tarpiniai balsavimo rezultatai rodė, kad būti įamžintais skulptūroje Lietuvos krepšiniui labiausiai pretendavo tokie žaidėjai kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Modestas Paulauskas, taip pat treneris Jonas Kazlauskas. Už juos savo balsą atidavė beveik visi balsavę krepšinio gerbėjai.

Daugiau informacijos:

  1. Paminklas krepšiniui.
  2. Iškilo skulptūra Lietuvos krepšiniui.
  3. Išrinkti geriausiems krepšininkams liko trys savaitės. 

Leave a Reply