Viešbutis „Turistas“

Viešbutis „Turistas“ buvo 7 aukštų, stačiakampio plano. Tūris 23500 kubinių metrų, bendras plotas 5400 kvadratinių metrų, gyvenamasis plotas 1780 kvadratinių metrų. Viešbutyje buvo 324 vietos. Pirmame aukšte buvo vestibiulis su administracinėmis patalpomis, 130 vietų konferencijų salė, 200 vietų restoranas ir 80 vietų baras. Į gyvenamas patalpas buvo įeinama iš vestibiulio, į restoraną – iš vestibiulio ir kiemo. Viešbučio karkasas surenkamųjų gelžbetonio konstrukcijų. Pagrindinio fasado pirmas aukštas ir vestibiulio sienos apdailinti dolomito plokštėmis. Pagrindinio fasado viršutinių aukštų profiliuotos plokštės teikė plastiškumo, individualumo. Pirmojo aukšto langai – vitrininiai. Durų, langų ir vitrinų rėmai anodinto aliuminio. Specialiai šiam viešbučiui buvo pagamintos trisluoksnės profiliuotos gelžbetonio fasadų plokštės padengtos marmuro skalda, o pastato konstrukcijai pirmą kartą Lietuvoje panaudotas „artbetonas“ – tais laikais itin novatoriška statybinė medžiaga.

Viešbutis pastatytas 1974 – 1978 m. Architektas Justinas Šeibokas, inžinierė Gražina Diržinskienė. Jis buvo skirtas turistų grupėms atvykstančiomis iš kitų SSRS respublikų (vietiniam turizmui). „Turistas“ – to meto „ekonominės“ klasės viešbutis. Viešbutis rekonstruotas, dabar vadinasi „Best Western Hotel“.

Informaciją parengė:

Valdas Selenis

Informacijos šaltiniai:

  1. Lietuvos TSR istorijos ir kultūros paminklų sąvadas. T. 1. Vilnius: Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1988, p. 507.
  2. Marija, Drėmaitė, Vaidas Petrulis, Jūratė Tutlytė. Architektūra sovietinėje Lietuvoje. Vilnius: Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2012, p. 340.

Leave a Reply