Akmenų labirintas – Vijūnė

Antakalnyje Vileišio g. prie Neries suridentas akmenų labirintas – Vijūnė. Labirintai – viena iš seniausių žmonijos dvasinių praktikos priemonių ir sutinkama beveik visose religijų apeigose. Manoma, jog jiems – virš 4000 metų, kaip ir piramidėms. Labirintai – tai savaime galinga geometrinė figūra. Vijūnės akmenų labirintas – strateginė vieta švenčiantiems lygiadienį. Lygiadienis (ekvinokcija) – rudens ir pavasario akimirkos metuose, kai Saulė atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose. Tuo metu diena ir naktis susilygina visose žemės platumose. Pavasario lygiadienis būna kovo 20 d. arba kovo 21 d. (Baltų šventė – Pavasario lygė).

Rudens lygiadienis būna rugsėjo 22 d. arba rugsėjo 23 d. (Baltų šventė – Dagos (arba Rudens lygė).

Šiaurinio pusrutulio gyventojams pavasario lygiadienis (kovo 20 d.) yra astronominio pavasario pradžia, o rudens lygiadienis (rugsėjo 22 d.) – astronominio rudens pradžia. Pietų pusrutulio gyventojams – atvirkščiai, kovo 20 d. yra jų astronominio rudens pradžia.

Per 90 laipsnių nuo lygiadienio taškų yra nutolę saulėgrįžos taškai. Pavasario lygiadienio taške (žymimas Avino ženklu) Saulė pereina iš pietinio dangaus į šiaurinį (dangaus pusiaujo atžvilgiu), rudens lygiadienio taške (žymimas Svarstyklių ženklu) Saulė pereina iš šiaurinio dangaus į pietinį.

Informacijos šaltiniai:

  1. Kovo 22 d. ateikite į Lygiadienio šventę prie Antakalnio labirinto.
  2. Lygiadienis.
  3. Susitikimai Antakalnio akmenų labirinte „Vijūnė“.

Leave a Reply