Roko baras „Bix“

1987 metais Šiauliuose oficialiai įkurta grupė „Bix“, kurios suklestėjimui buvo labai palanki dirva – prasidėjo Atgimimo epocha, kuriai reikėjo maištingos dvasios. Kunkuliuojančios energijos ir roko pritvinkę 7 vyrukai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo savo žanro flagmanais.

Pradėję nuo savo miesto salių, vėliau užkariavę visos Lietuvos sales ir stadionus bei aikštes, o taip pat užėmę ir laisvų radijo stočių eterį, BIX’ai įsiveržė į atrodytų perpildytą Vakarų rinką: gausūs koncertai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Beneliukso, Skandinavijos šalyse, JAV.

Baras „Bix“ veikia nuo 1995 metų, ir tai pačiais metais  radijo stotis „Radiocentras“ jį  išrinko geriausiu Vilniaus miesto baru. Tai seniausias, legendinis  baras, nuo atsidarymo pamėgtas roko muzikos gerbėjų ir iki šiol juos džiuginantis triukšmingomis linksmybėmis iki ryto, gyvo garso koncertais ir draugiška atmosfera.

Populiarumo sulaukę „Bix“ muzikantai baro įkūrimo metu praktiškai negyveno Lietuvoje ir nuolat koncertuodavo užsienio scenose. Natūralu, kad užsienyje jie spėjo aplankyti ne vieną garsų roko barą, galiausiai sugalvojo, kad panašios erdvės reikia ir gimtojoje šalyje. „Tuomet daugelis kavinių ar barų Vilniuje buvo labai panašios ir neretai priminė postsovietines valgyklas su plastikinėmis kėdėmis, ant sienų kabančiais gintariniais paveikslais. Mūsų sugalvotas baras buvo visiška alternatyva. Tačiau aš labai aiškiai deklaravau, kad jeigu kursime barą, jis bus bixiškas tiek savo dizainu, tiek savo idėja apskritai“, –„ Žmonės.lt“ sakė Saulius Urbonavičius-Samas. Išliko 1995 metais paties Samo rankomis kurtas interjeras: durys su liuku, kurį atstojo pramoninės skalbimo mašinos detalė, iš traukinio vagono išardytais suolais, iš senos fermos atgabentomis metalinėmis detalėmis, kurios bare taip pat rado savo vietą.

Informaciją parengė:

Valdas Selenis

Informacijos šaltiniai:

  1. BIX baras. 
  2.  Svėrytė,  Monika. Samo įkurtas baras „Bix“ švenčia 20-metį: „Tai buvo alternatyva postsovietinėms valgykloms“.

Leave a Reply