Bareljefas „Sėkmės pilvas“

2013 m. birželį ant prekybos centro „Flagman“ sienos, Gedimino prospekto ir Vilniaus gatvių sankirtoje, atidengtas skulptoriaus Romualdo Kvinto, architekto Alvydo Songailos, 40 cm dydžio bronzos bareljefas – „Sėkmės pilvas“. Pavaizduotas rytietiškas tradicijas simbolizuojantis sotus, rubuilis, kaspinu aprišto vyro pilvo fragmentas. Šalia bareljefo yra užrašas, kad pilvą reikia paglostyti. Kūrinys skirtas visiems, kuriems šiuo metu labai praverstų sėkmė.

Skulptūros iniciatorė, jauno verslo bendruomenės telkėja ir „BZN start“ redaktore – Živilė Glaveckaitė – tikisi, kad kūrinys pritrauks daugelyje pasaulio miestų matytą reiškinį, kai žmonės liečia žinomų skulptūrų kūno dalį, tikėdamiesi taip prisišauksią sėkmę.

Skulptūra „Sėkmės pilvas“ paremta sena legenda, kad Vilniaus burmistras XIX amžiuje buvo susidomėjęs viena nepasiturinčia vilniečių šeima, kurioje išaugo talentingi ir sėkmingi sūnūs: vienas jų tapo pirkliu, kitas garsiu juvelyru. Burmistras stebėjosi tokia skurdžios šeimos sėkme ir pasidomėjo motinos, kaip ji augino savo vaikus, kad iš jų išaugo tokie sėkmingi žmonės. Moteris šiam atsakiusi: „Ką glostai, tas ir auga“. Vienam savo sūnui ji kas rytą glostydavo rankutes, o kitam – sūnui pirkliui – pilvuką. Taip pasakiusi, ji paglostė burmistrui galvą. Menininkas juokavo, kad kurdamas skulptūrą įkvėpimo sėmėsi žiūrėdamas į savo pilvą.

Skulptūros autorius R. Kvintas paskaičiavo, kad jei žmonės labai aktyviai trins sėkmės pilvą, jo keleto milimetrų bronzos sluoksnį galėtų kiaurai pratrinti per kokį 100 metų.
Idėją padėjo įgyvendinti: „BzN Start“, „Mantinga“, „Glimsted“ , Vilniaus miesto savivaldybė, DELFI, „Voras Consulting“, „Roventa“ ir „Pinus Proprius“.

Vilniuje yra ir daugiau R. Kvinto darbų. Cemacho Šabado – daktaro Aiskaudos prototipo – skulptūra Rūdninkų skvere senamiestyje, vaikystėje ir paauglystėje Vilniuje gyvenusiam pasaulinio garso rašytojui, lakūnui, diplomatui Romainui Gary skirta skulptūra stovi Jono Basanavičiaus gatvėje. Tai – akis į dangų pakėlęs berniukas, besiruošiantis iš meilės savo draugei suvalgyti kaliošą. Mergaitė su skėčiu, puošianti skulptoriaus fontaną. Taip pat „Poetas A. Mickevičius“, Chlojė“, „Gyvybės medis“.

Jo darbų yra ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienio šalyse: „Mūšis“ (Trakai), „Šaltinis“ (Trakai), „Šeima“ (Slovakija), ), „Inkliuzas“ (Italija), „Gyvybės medis II“ (Olandija), Paminklas D. Dolskiui (Kaunas), paminklas Vytautui Kernagiui (Nida), „Žemaičių legendos“ (Telšiai).

Informacijos šaltiniai:

  1.  Aplankyk „Sėkmės pilvas“ skulptūrą Vilniuje, paglostyk ir būk sėkmingas
  2. Įdomios vietos Vilniuje: sėkmės pilvas
  3. Marcišauskytė-Jurašienė, Jolanta. Vilniaus skulptūrų kelias. – Vilnius, 2014, p. 124-125
  4. Apie skulptorių p. 387
  5.  Maželytė, Edita. Šypseną keliančios Vilniaus skulptūros: neįtikėtinos jų atsiradimo istorijos
  6. Pastatas pasipuošė sėkmės pilvu
  7. Sėkmės pilvas
  8. Stebuklai ir talismanai
  9.  Stulpinaitė, Ringailė. Stebuklingos Vilniaus vietos

Leave a Reply