Memorialinė vizualizacija „Laisvės kelias“

„Laisvės kelias“ – tai skulptūra, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui ir kviečianti visus šalies gyventojus bei Lietuvos patriotus tęsti laisvės ir vienybės kelią.


Projekto autorių idėja gimė matant šiandieninę žmonių apatiją, pesimizmą ir susipriešinimą. „Laisvės kelias“ – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei vienybės simbolis ateities kartoms, kartu raginimas nepamiršti vienybės idėjų, padėjusių Lietuvai išsikovoti laisvę.

 

Skulptūra simbolizuoja gyvą žmonių grandinę, daugiau kaip prieš 20 metų sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes, nusidriekusią 600 kilometrų ir tapusią analogų pasaulyje neturinčia vienybės išraiška.Kaip Baltijos kelią prieš 21-erius metus šalies gyventojai kūrė vieningai, taip ir ši skulptūra yra kolektyvinis kūrinys – kiekvienas gali paremti projektą ir turėti specialią plytą, iš kurių bus sumūryta skulptūra. Kiekvienoje plytoje, kurios bus trijų Lietuvos vėliavos spalvų, bus įspaustas ją parėmusio žmogaus vardas ir pavardė. Plytos gaminamos specialioje plytinėje Dzūkijoje, netoli Valkininkų.

 

„Laisvės kelio“ ambasadoriais tapo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė Angonita Rupšytė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas profesorius Zenonas Butkus, grupės „Antis“ vokalistas, architektas Algirdas Kaušpėdas, dainininkas Andrius Mamontovas, fotografas, projekto „Neregėta Lietuva“ autorius Marius Jovaiša ir kiti žinomi visuomenei žmonės. Projektas „Laisvės kelias“ 2010 metų sausio 20 d. Vyriausybės nutarimu yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.


Projekto idėjos autorius – skulptorius Tadas Gutauskas, sukūręs ne vieną žinomą monumentą, jam talkina architektas Saulius Pamerneckis.

Informaciją parengė:

Valdas Selenis

Informaciniai šaltiniai:

  1. Apie projektą.
  2. Šatkauskaitė, Gintarė. Laisvės kelias – bendromis pastangomis.

Leave a Reply