Saldainių fabrikas „Pergalė“

AB „Vilniaus pergalė” istorija prasideda nuo konditerijos fabriko „Pergalė“, įkurto 1952 metais. Šiuo metu „Vilniaus pergalė” yra plačiausią asortimentą gaminantis konditerijos fabrikas Pabaltijo valstybėse. Bendrovėje gaminami konditerijos gaminiai yra ne kartą pelnę įvairių apdovanojimų ir medalių. Bendrovė orientuojasi į tradicinį „lietuvišką“skonį, naudoja tik aukščiausios kokybės natūralias žaliavas ir nuolat ieško naujų, labiau pirkėjų mėgstamų receptūrų, patrauklių įpakavimo dizainų. AB „Vilniaus pergalė“ gaminamas asortimentas: šokoladiniai saldainiai, neglaistyti saldainiai, irisai, šokolado plytelės, saldžiosios plytelės, šokoladiniai batonėliai, chalvos batonėliai, chalva, hematogenas, vafliai, kukurūzai, likeriniai saldainiai, sausainiai, karamelė, zefyrai, dražė. Mūsų kursiniame darbe bus aptariamas šokoladu glaistytas saldainis susidedantis iš trijų vaflio sluoksnių, perteptų ananasų skonio riebaliniu kremu, jo pavadinimas „Ananasas“.

Pagrindinė produkcijos dalis yra orientuota į vidutines pajamas gaunantį pirkėją. Pagal parduotuvių kainų tyrimą – „Vilniaus pergalė” produkcijos kainos yra mažesnės nei kitų atitinkamo lygio produkciją gaminančių Lietuvos įmonių.

Šiuo metu produkcija eksportuojama į Vokietiją, Olandiją, Ispaniją, Angliją, Airiją, Izraelį, JAV, Rusiją, Latviją, Estiją, Lenkiją ir kitas šalis. 2006 metais pagaminta apie 11000 tonų konditerijos gaminių. Šiuo metu AB „Vilniaus pergalė“ ketina įsigyti Šiaulių įmonę „Naujoji Rūta“ didindama veiklos pajėgumus ir eksporto apimtis, o viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje – koncernas „Achemos grupė“ konditerijos gaminių verslą parduoda, siekdama toliau optimizuoti savo verslų portfelį ir sutelkti dėmesį į turimas strategines veiklas.

Informaciją parengė:

Valdas Selenis

Informacijos šaltiniai:

  1. Istorija
  2. Rutkauskaitė, Rima. „Vilniaus pergalė“: 16 naujų gaminių ir beveik 1,5 karto daugiau pelno. // Verslo Žinios. 
  3. UAB „Vilniaus pergalė“ Marketingo sprendimai. 

Leave a Reply